Piana zamknięto komórkowa jest znacznie gęstsza, z bardziej zwartą strukturą komórkową niż piana otwarto komórkowa. Posiada ponad 90% komórek zamkniętych. Izolacja wykonana z piany zamknięto komórkowej stanowi bardzo dobrą bariera powietrzną, a także barierę dla wody. Ten typ piany jest używany przede wszystkim w zastosowaniach zewnętrznych, ale może być używany również we wnętrzu. Ze względu na swoje właściwości, może poprawić wytrzymałość strukturalną budowli. Piany zamknięto komórkowe można stosować nie tylko jako termoizolację lecz również jako hydroizolację.

 

 Zamknięta komórka (gęstość 32 - 38 kg / m3): izolacja wewnętrzna i zewnętrzna ścian i powierzchni, które nie są na stałe obciążane, w pomieszczeniach, w których wilgotność może być wyższa niż standardowa np. w kuchniach, łazienkach w chłodniach czy innych pomieszczeniach gospodarczych.

 

 Zamknięta komórka (gęstość powyżej 50 kg/ m3): izolacja zewnętrzna powierzchni, które mogą być obciążanie. Głównie przeznaczenie to dachy i fundamenty ze względu na zwiększona odporność na wilgoć i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Musi być jednak bezwzględnie zabezpieczona dodatkowymi powłokami ochronnymi.

Piana otwarto komórkowa jest materiałem, w którym poszczególne komórki nigdy nie są całkowicie zamknięte. Stanowi ona dobrą barierę powietrzną, ale nie barierę dla wody i pary wodnej, dlatego nie jest zalecana do zastosowań na zewnątrz. Posiada mniejszą gęstość niż piana o komórkach zamkniętych  i wyższy współczynnik przewodzenia ciepła λ. Posiada poniżej 20% komórek zamkniętych. Ze względu na gąbczaste właściwości piana otwarto komórkowa wyróżnia się doskonałą redukcję dźwięku przez co znacznie poprawia dźwiękoszczelność przegrody. Jest często stosowana do redukcji hałasu między ścianami wewnętrznymi. 

Zalety izolacji pianą z otwartych komórek:

  • bardzo dobra izolacja cieplna
  • dobra bariera powietrzna
  • tłumienie dźwięku
  • paroprzepuszczalność
  • niewielka waga
  • dostosowuje się do ruchu konstrukcji budynku

 

 Otwarta komórka: izolacja wewnętrzna (suchych) pomieszczeń np. poddaszy wykorzystywanych jako przestrzeń użytkową

WIEDZA

RePUR

W Y Ś L I J         
W Y Ś L I J         
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT:

 

   

Robert 

robert@repur.pl

+48 503 71 00 30

 

Piotr  

piotr@repur.pl                         

+48 696 04 99 79

 

 

RePUR.pl izolacje pianą

Sielecka 2                                               ul. Kościuszki 80

41-200 Sosnowiec                                  42-454 Niegowonice 

 

Copyrights 2016 | Created by sansibar

Wyślij do nas maila

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: